Értesítjük Önöket, hogy 2021.01.11-től a kapuvári Tüdőgondozóban ismét tudunk fogadni betegeket.

A felnőtt tüdőgyógyászati szakrendelés, gondozás - szerda kivételével - naponta 7,30-tól 15,00 óráig tart.

Szakrendelésre előjegyzés alapján, háziorvosi beutalóval lehet jelentkezni.

A gondozott betegek, illetve akiket kontrollra hívtunk vissza, 1 éven belül beutaló nélkül jöhetnek.

A járványügyi helyzetre való tekintettel, a stabil állapotú gondozott betegek telefonos konzultáció alapján is kérhetik éves gyógyszerjavaslatukat.

Kérjük, hogy a betegek hozzák magukkal más osztályon, intézetben készült mellkasröntgenről a CD-re kimásolt felvételt.
Előjegyzés, időpontkérés szerda kivételével 8-tól 14 óráig lehetséges.

Tüdőszűrő vizsgálat szerda kivételével naponta 8-tól 12 óráig történik, előjegyzés szükséges.
Fontos tudni, hogy amennyiben 1 éven belül mellkasröntgen és/vagy mellkas CT vizsgálat történt, akkor a tüdőszűrés nem végezhető el.

A szűrővizsgálat 40 év alatt beutaló és díjköteles, 40 év felett évente egyszer beutaló nélkül díjmentesen vehető igénybe.

A tüdőszűrő leletet a járványügyi helyzetre való tekintettel a vizsgálat napján kiadjuk.

12-13 óráig Covid infekción átesett betegek tüdőgyógyászati vizsgálata történik, előjegyzés alapján.

Dohányzás leszoktatás elősegítési telefonos előjegyzés alapján csoportos ill. egyéni foglalkozás keretén belül történhet.